"להיות אדם שחור במרחב לבן, זה אתגר ויש לזה מחיר עצום"שלומית ברהנו (35), עורכת דין מלומדת בעלת רזומה עשיר, מספרת על הגזענות איתה נאלצת להתמודד מדיי יום, רק מפני מוצאה וצבע עורה: "להיות אדם שחור במרחב לבן, זה אתגר ויש לזה מחיר עצום".
צפו במסר הכה משמעותי של ברהנו

"להיות אדם שחור במרחב לבן, זה אתגר ויש לזה מחיר עצום" - כך היא מתארת, על קצה המזלג כמו שאומרים, את החוויה היום יומית שהיא חווה, רק מעצם היותה יוצאת אתיופה בעלת גוון עור כהה.

ברהנו למדה בבית ספר למחוננים, הייתה ספורטאית מצטיינת, שירתה כחובשת בחיל הרפואה, עבדה כעוזרת מנכ"ל, כיועצת משפטית ואח"כ אף כיועצת פרלמנטרית של ראש האופוזיציה.

על כן היא אומרת: ''מסלול חיים של צברית שכל ישראלי היה חולם עליו, אבל כל אלו הם רק לכאורה...כי כל אלו, לא מעניקים לי חסינות מפני הגזענות שאני חווה מדיי יום".

ברהנו מוסיפה: "איך ייתכן שבישראל 2018, על הנייר אני מודל הצלחה אולטימטיבי לקליטה ושילוב יוצאי אתיופיה, אבל בחיי היומיום, בכל פעם כשאני יוצאת למרחב הציבורי, אני חייבת לשים על עצמי שחפ"צ שיגן על הנשמה שלי מכל הערות הפוגעניות, הזלזול ומרימסת הכבוד וזכויות האדם הבסיסיות שלי".

בסוף הסרטון מבקשת ברהנו להעביר מסר משמעותי וחשוב, במילותיה: "בסוף היום נתפזר כולנו לבתינו, ויהיו לנו 2 אפשרויות: להיות אדישים ולהמשיך כרגיל, או להיות חלק מהשינוי - לפעול, כל אחד כפי יכולתו - בחלקת האלוהים שלו, ולהביא לשינוי. אני מקווה שתבחרו נכון."

במה אתם בוחרים?
צפו בסיפורה של שלומית ברהנו>> 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה